مقاله های هبلکس

تعریف بلوک هبلکس

تعریف بلوک هبلکس

نوعي بتن سبك گازي است كه از تركيب ماسه، سيليس، آهك، سيمان، آب و پودر آلومينيوم ساخته مي‌شود و به دو روش بلوک سبک اتوكلاوي و بلوک سبک غير اتوكلاوي توليد مي‌شود.
بلوك NAAC: بلوك‌هاي سبك NAAC از بلوك‌هاي سبك گازي يا اسفنجي مي‌باشد.

بلوک بتنی گازی كه از مخلوط شدن ماسه بادي يا سيليس، ‌سيمان پرتلند تيپ دو، آهك، آب، پودر آلومينيوم و گاز هيدروژن و .. ساخته مي‌شود. پس از ريختن در قالب‌هاي مخصوص به دو روش فرآوري مي‌شوند كه بر اساس روش فرآوری به همان نام معروف هستند كه عبارتند از:
بلوک اتوكلاو شده (AAC: Autoclaved Aerated Concrete)
بلوک اتوكلاو نشده: (NAAC: Non Autoclaved Aerated Concrete)
امروزه در بيشتر كشورها و حتي در كارخانه‌هاي موجود در ايران، بلوك‌هاي گازي به روش AAC ساخته مي‌شوند. در اين روش پس از پف‌كردن و بريدن به قطعات مورد نظر در دماي 200 درجه سانتي‌گراد و با فشار 12 اتمسفر فراوری مي‌شوند. در اين سيستم به دليل مصرف بالاي انرژي، ‌هزينه تمام شده توليدی هبلکس بالا بوده و در نتيجه قيمت محصول نهايي متاثر از هزينه توليد کننده بلوک هبلکس خواهد بود اما يكي ديگر از روشهايي كه به تازگي در كشور مورد استفاده قرار گرفته و در اين شركت نيز از اين روش استفاده مي‌گردد، روش فراوری بدون كلاو بوده و از طريق درجه حرارت خود مصالح در حين توليد و سيستم هاي گرمايشي سالن توليد صورت مي‌گيرد كه نسبت به روش اتوكلاو شده داراي هزينه توليد پايين‌تري خواهد بود.لیکن کیفیت به مراتب پایین تر همراه با پرت در حمل و نقل از تفاوت های AAC نسبت به NAAC می باشد.

 

درباره ما

ما مفتخر هستیم که تنها صادرکننده بلوک های هبلکس شیاردار به کشورهای آسیایی و اروپایی هستیم.، هبلکس تهران در تلاش است تا رتبه اول صادرات و کیفیت در صنعت بلوک های هبلکس را به ایران اختصاص دهد.